fbpx
Menu

Bawełna w produktach IRON LADY. Poznaj sekret tworzenia ubrań najwyższej jakości!

Bawełniane produkty stanowią aż 75% asortymentu, który obecnie oferuje marka IRON LADY. Ktoś mógłby zapytać, dlaczego aż tak dużo? Odpowiedź jest bardzo oczywista, ubrania z tkaniny bawełnianej są bardzo przyjemne i wygodne w noszeniu. Dlatego używamy ich do produkcji ubrań codziennego użytku jak t-shirty, koszulki, bluzy czy dresy.

Do produkcji t-shirtów najczęściej używamy „czystej” tkaniny bawełnianej, czyli materiału „100% bawełna”. Dzięki temu sportowe t-shirty IRON LADY idealnie układają się na kobiecym ciele i są bardzo przyjemne w dotyku. Równie staranie dobieramy grubość tkaniny do danego produktu. Przy produkcji t-shirtów i koszulek najczęściej używamy materiału o grubości 140g/m2. Sposób wykonania oraz odpowiednio dobrana gramatura materiału nadają koszulce idealnej lekkości i elastyczności, co sprawia, że ubrania IRON LADY nosi się z przyjemnością. Wykorzystanie 100% miękkiej bawełny w naszych produktach zapewnia komfort noszenia oraz świeży wygląd koszulki „na lata” nawet przy dość intensywnym użytkowaniu i częstym praniu*.

Do produkcji bluz korzystamy z materiałów bawełnianych z dodatkiem poliestru. Taka tkanina jest nie tylko bardziej elastyczna, ale co najważniejsze, ma znacznie lepsze właściwości „oddychające”. Bluzy IRON LADY szyte są najczęściej z tkanin o grubości 280g/m2 lub 320g/m2, dzięki czemu są one bardzo miękkie oraz pomagają w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała w chłodniejsze dni. Dodatek poliestru sprawia, że pomimo tego, że materiał jest grubszy, to wciąż zapewniona jest odpowiednia wentylacja, co minimalizuje efekt przegrzania ciała, czyli po prostu zapobiega nieprzyjemnej potliwości.

Poznaj inne materiały, jakich używamy do produkcji ubrań oraz akcesoriów IRON LADY [kliknij tutaj]

* Pod warunkiem prania zgodnie z instrukcją.